Domonik Reyes Reyes urodził się w Hesperia w Kalifornii 26 grudnia 1989 r  Jest pochodzenia meksykańsko-amerykańskiego. Reyes był sportowcem od najmłodszych lat: walczył i grał w futbol amerykański, aspirując do gry w NFL.  Reyes dorastał w  bardzo biednej rodzinie a jego rodzice zachęcali go do uprawiania sportu, by uniknął angażowania się w gangi. Pewnego lata Reyes wraz z kompanami postanowił rozprawić się z jednym z liderów konkurencyjnego gangu co skończyło się dla przyjaciela Reyesa tragicznie . W trakcie ucieczki nie zdążył bowiem wskoczyć do auta i został złapany przez rozwścieczonych przeciwników . Nigdy nie został odnaleziony i  dlatego Reyes postanowił z tym skończyć i poszedł do szkoły . Po ukończeniu Hesperia High School przeniósł się do Nowego Jorku, aby studiować na Uniwersytecie Stony Brook, gdzie uzyskał tytuł licencjata  w systemach informacyjnych.
Marzył o NFL ! Reyes ukończył Stony Brook jako wszechczasowy lider programu w pojedynkach solo , nagrywając w sumie 259 taktów .   Chociaż zwrócił na siebie uwagę drużyn NFL, jego prędkość została uznana za „średnią” i ostatecznie przeszedł niezdefiniowany w drafcie do NFL 2013. 
Chociaż Reyes brał później udział w próbach do kanadyjskiej ligi piłkarskiej, nie miał ochoty grać w lidze, która nie byłaby na najwyższym poziomie.  Przygnębiony pozornym końcem swoich marzeń o NFL, Reyes wrócił do Kalifornii i pracował na budowie. Trenował  MMA w Combat Cage Academy, siłowni swojego brata Aleksandra, początkowo aby pozostać w formie i dać upust swojej frustracji.